A Magyar Népmese Napja 2021

Készült: 2021. szeptember 30. csütörtök

2005 tavaszán a Magyar Olvasás Társaság felhívása szerint szeptember 30-a, Benedek Elek születésnapja legyen a Magyar Népmese Napja. Az Arany János Utcai Óvoda kiemelt célja, hogy a népmesék fennmaradjanak és a mesékben élő bölcsesség tovább öröklődjön az új generációra.

A mese által fejlődik képzeletük, kreativitásuk, gondolkodásuk, figyelmük, beszédük, szókincsük. A mesék oldják a gyermek feszültségét, segítik a napi történések feldolgozását. Mivel a népmesék végén a rossz mindig pórul jár, ez bizalmat ébreszt a gyermekben a világról.

      

„Őseinktől kincsekkel teli tarisznyát kaptunk örökségbe, de mintha egyre gyakrabban tétlenül néznénk ennek háttérbe szorulását, elfelejtését. Vegyük birtokba, ismerjük meg, fényesítsük újra és adjuk tovább az eleinktől kapott élethosszig érvényes értékes, unokáink számára is feltétlenül megőrzendő, mesebeli kincseket.”