Ünnepre hangolva a Kodolányi Utcai Telephelyen

Készült: 2021. december 15. szerda

2021 decemberében lázas készülődéstől, daloktól, vidámságtól hangosak a Szentlőrinci Kistérségi Óvoda és Bölcsőde Kodolányi János Utcai Telephelyének csoportjai. A várakozás, a holnap öröme hatja át mindennapjainkat.

Adventi koszorúk gyertyái lobbannak, adventi naptárakban jelöljük a várva várt ünnepeket. A Mikulást ebben az évben is nagyon vártuk, lázas cipőpucolással, versekkel és dalokkal. Mindenki nagy örömére meghallotta énekünket, eljött hozzánk.

         

Alig köszöntünk el a Mikulástól, máris új hagyományt elevenítettük fel a gyermekekkel közösen. Luca búzát vetettünk, Luca napi varázsjátékokat játszottunk, elkészítettük Luca székét.

         

Meghitt, ünnepi előkészületeket teremtünk karácsonyi hangulattal, illatokkal, fényekkel, ajándékkészítéssel. Az élménypedagógia és a projekt módszer alkalmazásával erősítjük a közösséghez tartozást, egymás szeretetére nevelést, a család fontosságát.