Takarítási világnap az Arany Oviban 2022

Készült: 2022. október 10. hétfő

A Takarítási világnapot először 1992-ben hirdette meg az ENSZ Környezetvédelmi Programja. Gondolkodj világméretben és cselekedj otthon! Óvodánk kiemelt feladata a környezet védelmére, megóvására nevelés, így fontos nekünk, hogy ehhez a programhoz is csatlakozzon intézményünk.

A Takarítási világnap programjai 2022. szeptember 19-én kerültek megrendezésre. Célunk a környezettudatos magatartás, életszemlélet kialakítása, formálása volt. Már hagyomány nálunk, hogy e jeles napról a gyermekeink életkori sajátosságainak megfelelő formában megemlékezünk. Nemcsak csoportszinten, hanem óvodai szinten is szerveztünk programokat. Igyekeztünk elmélyíteni a gyerekek, s rajtuk keresztül a felnőttek tudatában, hogy vigyázzunk a természetre, környezetünk rendjére, a tisztaságára.