A Föld napja 2023

Készült: 2023. máj. 14. vasárnap

A Föld napja és a Magyar Népviselet Napja alkalmából egy teljes egész hetet felölelő programmal vártuk az óvodás gyermekeket 2023 áprilisában az Arany János Utcai Óvódában.

A fontossága ennek a hétnek is az volt, hogy örök érvényű értékeket közvetítsünk, környezettudatos magatartás kialakításával a természetről, a környezetvédelemről a hagyományőrzésről.

      

      

      

Gyűjtőmunkát végeztünk a szülők bevonásával, hogy óvodánk udvarát virágokkal borítsuk be. A gyerekek örömmel vettek részt az ültetésben, öntözésben, illetve a többi napokon a szelektív hulladékgyűjtésben és a szemétszedésben is szívesen segédkeztek. A hetet egy fantasztikus népi hangulatú hajfonó, ékszerkészítő, illetve textilzsebkendő festés tevékenységekkel koronáztuk meg. Végül jó hangulatú táncházzal és óvodánk májusfájának feldíszítésével zártuk a napot, illetve a hetet.