A Föld napja Szabadszentkirályon

Készült: 2026. máj. 07. csütörtök

A Szabadszentkirályi Óvodában 2026-ban a Föld napja alkalmából a Föld, mint gömb fogalmát jártuk körbe a gyerekekkel.

Megismerkedtünk a földgömb színeivel, és azzal, hogy melyik mit jelöl. Beszélgettünk a Földről, mint élőhelyről: miért fontos számunkra, miért kell vigyáznunk rá, és hogyan tehetjük ezt meg a mindennapokban. Szó esett a környezetvédelemről is, arról, hogy mit jelent, és mit tehetünk otthon és az óvodában a környezettudatos életmódért (például a víz- és áramhasználat terén). Megkülönböztettük a szemetet és a hulladékot, valamint közösen gyakoroltuk a szelektív hulladékgyűjtést. A frissen elkészült kulcslyuk formájú magaságyásba közösen ültettünk fűszernövényeket, magokat vetettünk, amelyeket együtt gondozunk, és figyelemmel kísérjük fejlődésüket. A téma lehetőséget adott a gömb és a kör fogalmának megismertetésére és tudatosítására is.