Színes Ujjak

Készült: 2021. szeptember 24. péntek

A több éve működő Színes Ujjak Tehetségműhely foglalkozásain azon gyermekek vesznek részt a Szentlőrinci Kistérségi Óvoda és Bölcsődében, akiknek vizuális gondolkodása kiemelkedő, megfelelő motivációs szinttel rendelkeznek, az ábrázolás területén pedig átlag feletti speciális képességekkel rendelkeznek.

Változatos, színes, differenciált témákat, technikákat ajánlunk fel a gyerekek számára. Lehetőséget biztosítunk a műhelymunkák során a gyermekek élmény és fantáziavilágának képi, szabad önkifejezésének, a kreativitás kibontakoztatásának.

      

      

Az új technikák mellett, óvodánk pedagógiai programjában kiemelkedő hagyományőrzéshez hűen a népi kismesterségek világából is ízelítőt kapnak ( batikolás, gyertyamártás, nemezelés, stb) Örömmel, aktívan kapcsolódnak be egy-egy munkába, és szinte mindegyiket vonzónak találják és szívesen dolgoztak egyénileg és csoportosan is.