Állatok Világnapja az Arany Oviban 2023

Készült: 2023. október 12. csütörtök

Óvodánkban az Állatok Világnapja az egyik legjobban várt program a gyerekek körében, hiszen közvetlen élményeken alapuló tevékenység hatására fejlődik a gyermekek érzékenysége és megalapozódik bennük a természetet illetve az állatokat védő attitűd.

Nagyon sok színes programmal készültünk. Saját állat bemutatása, etetése, simogatása. Előadást tartott a helyi állatvédő egyesület vezetője a nagycsoportos gyermekeknek az állatvédelem fontosságáról. Ez idő alatt a kisebbek lufiállatokat készíthettek, melyeket egy bot segítségével az istállóba kellett terelni.

         

Szintén ilyen ügyességi játék volt a patkógyűjtés, valamint bekötött szemmel a majom etetése. Az Állatvédelmi napot megelőzően egy nagyon jó hangulatú báb előadáson (Hangoló Bábszínház) vehettek részt a gyerekek, amely szintén az állatokról szólt. Szülői felajánlás útján a Katica csoportosok a hét zárásaként ellátogathattak egy tanyára, ahol sokféle állattal találkozhattak. Sok élménnyel és tapasztalattal gazdagodtak nebulóink.