Kukoricafosztás

Készült: 2023. november 09. csütörtök

A kukorica betakarítását követően, október közepén került sor a kukoricafosztás, morzsolás hagyományának megismerésére, felelevenítésére a Szentlőrinci Kistérségi Óvoda és Bölcsődében.

Az udvaron valamennyi csoport részvételével szorgos kis kezek fosztották, morzsolták a kukoricát. A vidám hangulatban telt délelőtt folyamán a gyerekek ismereteket szerezhettek a régmúlt időkből, a cselekvő, tevékeny részvétel maradandó élményt nyújtott számukra. Az együtt végzett tevékenységeknek igazi közösségépítő ereje van.

A kukoricával, csutkával, csuhéval való játék, munkálkodás, kísérletezés nagyon sok lehetőséget rejt a fejlesztések számára. Lelkesen készítették a szebbnél szebb mandalákat, terelték a „kukoricamalacokat”, játszottak a csőszkunyhóban. A szülők támogatása, együttműködése nagyban hozzájárult hagyományőrző programunk sikerességéhez.